Pasaulē un Latvijā strauji pieaug pārdošana internetā. Pieaug gan interneta lietotāju skaits, gan procentuāli ļoti strauji pieaug tieši pārdošana interneta vidē. Līdz ar to skaisti domēna vārdi kļūst tikai pieprasītāki un dārgāki. Ar skaistu domēna vārdu būs vieglāk ielauzties interneta lielajā konkurencē, lai izveidotu veiksmīgu savu biznesu tīmeklī. Uzņēmēji to apzinās ar vien vairāk.

Kā piemēru izvēlēsimies Latviju ar “.lv” domēna vārdiem!

Latvijas domēna vārdus var reģistrēt NIC un domēna cena gadā ir 10 EUR + PVN. Bet diemžēl atrast brīvu, skaistu domēnu, ko varētu pārdot, būs diezgan grūti. Jo skaistākie domēni, kuriem tiešām atradīsies pircējs, noteikti jau ir reģistrēti.

Ļoti skaistus domēnus Latvijā var nopirkt: http://www.domainnames.lv/. Cenas par domēna vārdiem ir no dažiem simtiem līdz 10 000 EUR – 15 000 EUR par domēna vārdu. 10 000 EUR – 15 000 EUR gan ir tikai tādiem vārdiem kā info.lv, krediti.lv, mezi.lv, dzivokli.lv utt. Jomām, kur tirdzniecībā apgrozās miljoni, kur cilvēki par īpašumiem ir gatavi maksāt pusi savas dzīves. Tāpēc 10 000 EUR nav nekas nereāls, ka uzņēmums, kas apgroza miljonus, par šādu summu varētu arī iegādāties jomas skaistākos domēnus. Es ticu, ka drīzumā par šādām cenām domēni tiks nopirkti un iespēja tos iegādāties vairs nebūs, vismaz ne par tādām cenām.

Bet, lai pelnītu investējot domēna vārdos, par gala lietotāju cenām domēni nav jāpērk. Investora uzdevums ir sarunāt domēnus daudz lētāk. Un cenas ir runājamas, īpaši, ja pērc daudz domēnus vienlaicīgi. Ja pērc tikai vienu domēna vārdu, tad tā netiks uzskatīta par investēšanu domēnos, tāpēc lielu atlaidi iegūt iespējams nebūs.

Pieņemsim, ka mums interesē 25 domēna vārdi 50 000 EUR vērtībā un mēs esam sarunājuši 65% atlaidi, kas varētu būt pat reāla investora atlaide (atkarībā no domēna vārdiem). Tātad mēs veicam pirkumu par 17 500 EUR investējot domēna vārdos.

Mēs paši nedaudz ieguldām darbu klientu meklēšanā! 5 no 25 domēni mums izrādās veiksmīgi un mēs domēnus pārdodam par gala lietotāja cenām uzreiz, tātad tiek atgūti jau 10 000 EUR.

Pārējiem 20 nenopirktajiem domēniem mēs veicam ilgtermiņa pārdošanas stratēģiju. Kādu pārdodam pēc 5 gadiem, kādu pēc 10 gadiem, kādu pēc 15 gadiem. Atceramies, ka domēniem cenas turpina tikai augt un pārdot domēnu par šādu cenu būs tikai reālāk un vieglāk. Mēs varam palielināt cenu 2 reizes un censties domēnu pārdot par jauno cenu. Tātad vidēji 10 gadu laikā, pārdodot 5 domēnus par paaugstināto cenu un 5 domēnus par iepriekšējo cenu (puse no atlikušajiem domēna vārdiem), mēs iegūstam vēl 30 000 EUR.

Pēc tam 5 domēnus mēs pārdodam ar 50% atlaidi un atgūstam vēl 5000 EUR. Diemžēl 5 domēna vārdu izvēle būs izrādījusies neveiksmīga un tos mēs citam investoram pēc 10 gadiem pārdodam par tādu pašu cenu, kā iegādājāmies, tātad atgūstam 3500 EUR.

Izdevumi 10 gadu laikā:

  • Domēnu pirkums: 17 500 EUR;
  • Darbs klientu meklēšanā: 2000 EUR;
  • Darbs atbildēšanā uz klientu vēstulēm vai zvaniem: 1000 EUR;
  • Domēnu gada maksu nomaksa: 2420 EUR;
  • Domēnu pārdošanas mājas lapas izmaksa: 500 EUR;
  • Hostings: 360 EUR.

Izmaksas kopā: 23 780 EUR. (klientus meklējot pašam un atbildot uz vēstulēm, mīnus 3000 EUR)

Ienākumi no domēniem:

  • Pārdošana uzreiz pēc domēna iegādes: 10 000 EUR;
  • Ilgtermiņa pārdošana vidēji 10 gadu laikā: 30 000 EUR;
  • Nenopirkto domēnu pārdošana ar 50% atlaidi: 5000 EUR;
  • Nenopirkto domēnu pārdošana par investora cenām: 3500 EUR

Ienākumi kopā: 48 500 EUR.

Tātad 10 gadu laikā, investējot 10 gados kopā 23 780 EUR prognozēju, ka tiks iegūti 48 500 EUR. Un veicot darbus pārdošanā, jau iespējams tuvākajā laikā atgūt jau vairāk par pusi investēto naudu! Var, protams, visiem domēniem izvēlēties ilgtermiņa stratēģiju. Vai domēna pircējus meklēt vēlāk.

Domēna vārds būs droša investīcija, jo, kā segums būs pats intelektuālais īpašums – domēns, kurš piederēs Jums. 10 gadu laikā savu naudu varat palielināt vairāk kā 2 reizes. Investējot nekustamajos īpašumos un izīrējot tos, domājams, lai šādu peļņu sasniegtu, nepieciešami aptuveni 20 gadi. Aprēķini tika veikti pēc mūsu iepriekšējās pieredzes, iespējams, ka Tu zini, kā domēnus pārdot labāk un dārgāk.

Investē gudri, veiksmi domēnu pirkšanā un pārdošanā! Pārdod gudri un nopelni vēl vairāk!